Hyvät Espoon kaupunginteatterin kannatusyhdistyksen jäsenet

 

Kannatusyhdistyksessä siirrytään ensi vuoden alussa sähköisiin jäsenkirjeisiin. Sen jälkeen kaikille niille jäsenille, joiden sähköpostiosoite on yhdistyksen tiedossa, lähetetään jäsenkirje sähköpostitse. Mikäli kuitenkin haluatte jatkossakin saada jäsenkirjeet postitse, ilmoittanette siitä ystävällisesti sihteerillemme sähköpostitse laila.suokorte@kolumbus.fi tai puh 040 547 7505.

Kaikille niille jäsenillemme, joilla ei ole käytössä sähköpostia lähetämme jäsenkirjeet edelleen postitse. Muistathan aina ilmoittaa sähköpostiosoitteen tai muun osoitteen muutoksesta sihteerillemme. Jäsenkirjeet ovat myös yhdistyksemme kotisivuilla www.eskateka.fi

”Seuraavat 500 vuotta” Revontulihallissa  2.12.2017 saakka

190 kannatusyhdistyksen jäsentä oli 3.10. katsomassa Paavo Westerbergin kirjoittamaa ja ohjaamaa ”Seuraavat 500 vuotta” näytelmää. Katsojakommentteja on julkaistu kotisivuillamme. Ellet vielä ole nähnyt esitystä niin suosittelemme, kannattaa käydä katsomassa. Rooleissa ovat Eero Aho, Ria Kataja ja Carl-Kristian Rundman. Jäsenhintaisia lippuja on vielä saatavissa teatterilta.

Teatteri on järjestänyt yhteistyössä Kirkko ja Kaupunki-lehden kanssa esitykseen liittyvän keskustelusarjan ” Synti, armo ja taivas”. Seuraava tilaisuus on Revontulihallissa tiistaina 24.10. klo 18. Aiheena on armo. Isäntänä on Kirkko ja Kaupunki-lehden päätoimittaja Jaakko Heinimäki ja keskustelijoina Laura Malmivaara ja Kaisa Raittila. Viimeinen keskustelu on tiistaina 7.11. klo 18 – aiheena taivas. Tilaisuudet ovat maksuttomia. Lisätietoja keskustelijoista on kotisivuillamme.

”  Cats” Tampereen teatterissa  9.11.2017 

Kannatusyhdistys tekee retken Tampereen teatteriin katsomaan ”Cats”- musikaalia. Lähtö  Revontulihallilta torstaina 9.11.2017 klo 11.30. Retki on loppuunmyyty. 

” Mannerheim ja saksalainen suudelma” Helsingin kaupunginteatterissa 13.12.2017 klo 19.00 

Kannatusyhdistys tekee retken uusittuun Helsingin kaupunginteatteriin keskiviikkona 13.12.2017. Menemme katsomaan Juha Vakkurin kirjoittamaa ja Kari Heiskasen ohjaamaa näytelmää ” Mannerheim ja saksalainen suudelma”. Ennen esitystä klo 17.30 on mahdollisuus osallistua tunnin kestävälle kulissikierrokselle, jolla esitellään mm lavastamoa, puvustamoa ja näyttämön takaisia tiloja. Esitys alkaa klo 19. Varaa lippusi 25.10.2017 klo 10 lähtien sihteeriltä sähköpostitse laila.suokorte@kolumbus.fi tai puh 040 547 7505. Lipun hinta on 50 euroa/kpl ja se sisältää esityksen ja kulissikierroksen. Saatuasi vahvistuksen maksa lippusi yhdistyksen tilille FI12 5724 4220 045856. Käytä viitenumeroa 882574. Liput jaetaan teatterin aulassa.

Yhdistyksen pikkujoulua juhlitaan teatterilla maanantaina 27.11.2017 klo 18. Tietoa ilmoittautumisesta ja ohjelmasta tulee marraskuun jäsenkirjeessä. Lisätietoja kannatusyhdistyksen toiminnasta ja tulevista tapahtumistamme saa kotisivuiltamme www.eskateka.fi

 

Hallitus